Aslında ‘Hakkımızda’ yazısı kurumsal olur ancak biz size keyifli hikayemizi anlatarak başlamak istedik.   Hikayemiz; 2014 yılında, iki idealist arkadaşın ‘Dijital Tasarım ve Pazarlama’ dünyasında adım atmasıyla başladı. İlk olarak, kendimiz için tasarlamak istediğimiz dekorasyon ürünleri tasarladık. Hayalimizde olan bu tasarım ürünleri somut bir şekilde görmek bize ilham verdi. Tasarım isteklerimizi nasıl gerçekleştirdiysek, kişiselleştirilmiş ürün isteyen kişilere de aynı hizmeti sunabiliriz diye düşündük. Bu amaç doğrultusunda çalışan iki kişilik kadro, zaman içerisinde küçük ama sağlam bir ekip haline geldi. 

Tasarladığımız her ürünün özgün bir tasarım olmasına ve üzerinde çalıştığımız her tasarım ürününün yaşam alanımızda bulundurma isteği uyandırmasına özen gösterdik.  İşimizi benimseyerek büyüttüğümüz için sahiplenici bir anlam taşıyan ‘Dekorim’ ismini kullandık.  Dekorim,  kurumsal renklerini doğadan ilham alarak mavi ve yeşil tonlarını kullanan bir oluşum olmasına karar verdik. Dekorim markasının amacı;  sıradanlıktan uzakta, sade ve estetik kaygısı güden tasarımlar ortaya çıkarmaktadır. Aynı zamanda, hayallerini bizim gibi gerçeğe dönüştürmek isteyen herkese yardımcı olmayı ve kişisel istekleri ön planda tutarak tasarım oluşturmayı misyon edinmiştir.

2014’den 2019 yılına kadar olan süreçte, artan heyecanımızla birçok farklı ürün tasarladık. Dijital dünyada ürettiğimiz ürünler gün geçtikçe arttı. Tasarladığımız her farklı ürünle ve müşteri memnuniyeti ile birlikte işi geliştirmeye yönelik motivasyonumuz da arttı. Bu süreçte, özgün ürün tasarımları fikirlerimizi soyuttan somuta dönüştürebileceğimiz bir tesis kurma hayali de hep bizimleydi.

2020 yılında hayalimizdeki tesisi kurmak için gerekli araştırmaları yaptık ve bilgi topladık. Araştırma sonucunda ise üretim planlaması yaptık. Üretim planlaması sürecinde; ürünlerin üretiminin ne düzeyde yapılacağını, makine ve ekipman gerekliliğinin neler olduğunu belirlemiş olduk.   Üretim planlaması; talepleri daha iyi analiz etme, sistemin karmaşıklığını giderme, müşteri talebinin artması ve işletme içi faaliyetlerin koordinasyonunu sağlama gibi avantajları beraberinde getirdi. 2020 yılının sonunda hayalimizdeki işi kurmak için gerekli olan altyapıya sahiptik ve şirketimiz kuruldu.

2021 yılının Ocak ayına kadar olan süreçte şirketimiz; ürün tasarımı, pazar araştırması ve teçhizat desteklerini sağladı. 2021 yılının ocak ayında, hayallerimizdeki iş için bir adım attık ve dekorim.com e- ticaret dünyasındaki yerini aldı. Aynı zamanda, e-ticaret platformlarında çevrimiçi mağaza olarak eş zamanlı olarak çalışmalarına başladık.

Hikayemiz,  iki arkadaşın çıktığı bu yolculukta büyük hayallerini gerçekleştirme isteğiyle devam ediyor.  Yeni nesil bir sanat anlayışıyla ürettiğimiz ürünleri ülke sınırlarını aşan konumlara ulaştırmak istiyoruz. Dünyanın dört bir yanından kişiler ile; kaliteli, estetik unsurları içeren, sıradanlıktan uzak, kişiselleştirilmiş, özgün tasarımları olan ürünlerimizi tanıştırmak istiyoruz. Son sözlerimizi söyleyecek olursak hikayemiz devam ediyor, yeni tasarımlara, yeni insanlara ve yeni dünyalara merhaba…

Saygılarımızla, Dekorim Ailesi

Çerez Kullanımı